Zestaw do przesuwnej bramy

Kolejnym krokiem w budowie domu, jest zakup potrzebnego wykończenia. Jeżeli mamy dom z garażem, to na pewno będzie nas interesować wszystko, co związane jest z jego otwieraniem. Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj bramy nas interesuje. Wtedy nam łatwiej będzie dokonać zakupu, a także wszystkich dodatkowych akcesoriów, które są potrzebne do jej montażu. To jest również duża wskazówka do tego, żeby wyliczyć całkowity koszt planowanej inwestycji.

Co warto wiedzieć o bramach garażowych?

zestaw do bram przesuwnychJeżeli po raz pierwszy przymierzamy się do zakupu bramy przesuwnej, czy to garażowej, czy to wjazdowej, to często nie mamy żadnego doświadczenia, jeżeli chodzi o dodatkowe komponenty. Warto w takiej sytuacji dowiedzieć się, z jakimi rzeczami musimy się zmierzyć przy zakupie, a także późniejszym montażu, aby cały system działał jak należy. Tak naprawdę podstawowy zestaw do bram przesuwnych składa się z trzech elementów. Do nich zalicza się silnik, zestaw sterujący, a także przekładnia ślimakowa. Jak wiadomo, brama przesuwna jest zasilana przy pomocy energii elektrycznej o napięciu 230V. Dlatego trzeba jeszcze wcześniej dokładnie rozplanować podłączenie bramy do sieci elektrycznej. Co może się okazać kłopotliwe, jeżeli mamy już na przykład wybrukowany podjazd. Najlepiej takie prace planować jeszcze przed ostatecznym wykończeniem posesji. Nie bez znaczenia jest także moduł sterujący, który pozwala na zdalne otwieranie oraz zamykanie bramy. Najczęściej robimy to przy pomocy bezprzewodowego pilota. Jednak często nowoczesne rozwiązania pozwalają nawet na korzystanie z własnego smartfona. Dodatkowym udogodnieniem jest oświetlenie, które zapala się podczas otwierania bramy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeżeli często korzystamy z podjazdu lub garażu po zmroku. Wtedy jest nam zdecydowanie łatwiej wjechać na posesję lub zaparkować w garażu. Warto też pamiętać o największej zalecie przesuwnej bramy, którą jest bardzo duża oszczędność miejsca.

Bramy garażowe mogą różnić się cenowo, ponieważ są zaopatrzone w różne systemy. Tylko od nas będzie zależeć, jakie wyposażenie chcemy uzyskać, a także jaki efekt końcowy nas interesuje. Jest to niezwykle ważne, patrząc szczególnie na to, że nie każdy będzie zadowolony z podstawowej automatyki. Niektórzy oczekują dużo większego komfortu. Na przykład wjeżdżając na posesję, chcą aby brama garażowa była już otwarta. Co ciekawe, taką funkcjonalność możemy uzyskać dzięki aplikacji w telefonie.