Zamawianie programów do fakturowania dla małych firm

Obecnie rynek programów do faktur, poza tradycyjnymi programami księgowymi instalowanymi na komputerze, oferuje wiele programów do wystawiania faktur on – line. W sieci można znaleźć coraz więcej firm, które oferują programy do fakturowania on – line dające wygodę, łatwość i szybkość obsługi. Często są to programy darmowe, lecz nie posiadają wszystkich funkcji jaka płatne pełne wersje; na przykład mają ograniczoną liczbę wystawianych faktur na miesiąc czy brak darmowej pomocy technicznej. 

Programy do fakturowania dla małych firm

jaki zamówić program do fakturowania dla małej firmyDokumentowanie prowadzonej sprzedaży jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą. W zależności od rodzaju działalności, dowodem sprzedaży będzie paragon, ewidencja przychodów, rachunek lub faktura VAT. Jaki zamówić program do fakturowania dla małej firmy? Rynek IT oferuje wiele płatnych lub darmowych programów do fakturowania. Te darmowe maja tylko kilka podstawowych funkcji, ich zadaniem jest zachęcenie nas do kupna pełnej wersji. Pozwalają one na sporządzenie innych dokumentów takich jak korekty, noty odsetkowe, czy druki wypłat i przelewów. Wybór programu do wystawiania faktur jest bardzo ważny, ponieważ od ilości funkcji zależy jakie operacje będziesz mógł przeprowadzać. Producenci w swoich ofertach uwzględnili nie tylko dużych przedsiębiorców, ale też i małych. Przy wyborze programu musimy zwrócić uwagę na to, aby był prosty w obsłudze i miał intuicyjnie skonstruowany interface. Takie parametry programu możesz sprawdzić korzystając z wersji demo. Dzięki temu możesz porównać oferty różnych firm i wybrać tą, która ci najbardziej odpowiada. Program do fakturowania umożliwia wystawianie ich w różnych wersjach, zgodnie z obowiązującymi wzorami i koniecznymi elementami określonymi w literze prawa. Ważne jest, aby faktury były automatycznie zapisywane na dysku komputera. Każdy program pozwala na wydrukowanie faktury, jednak z biegiem czasu spotyka się więcej faktur podpisanych podpisem cyfrowym. 

Oprócz przejrzystości programu i łatwości w obsłudze, przy wyborze należy zwrócić uwagę na to, czy system jest zgodny z przepisami prawa oraz, czy jest na bieżąco aktualizowany. Ustawy dotyczące rachunkowości i rozporządzenia w sprawie faktur poddawane są częstym nowelizacjom. Innym ważnym aspektem jest posiadanie przez program bazy klientów, towarów i usług. Ułatwia to pracę ze względu na przyspieszenie obsługi i wystawianie dokumentów – nie trzeba za każdym razem wprowadzać wszystkich danych. Jeśli program będzie zawierał system CRM, to jest on w pełni wydajnym narzędziem pracy.