zabieg odmładzające- lifting

Szczególnie mocno cenionym zabiegiem przez kobiety posiadające cerę dojrzałą są zabiegi liftingujące. Polegają one na ogólnej poprawie stanu i kondycji skóry poprzez redukcję ich zmarszczek, bruzd oraz usuwanie przebarwień, które są oznakami ubiegającego czasu. W rzeczywistości proces starzenia się skóry zaczyna się już po 25 roku życia każdej kobiety. Wtedy jednak nie jest jeszcze tak mocno widoczny. Lifting jest także procesem, który można poprawić operacyjnie poprzez podniesienie pewnych części skóry. Z tego też powodu zabiegi liftingujące dzieli się na inwazyjne i nieinwazyjne.  

Zabiegi liftingujące nieinwazyjne 

nieoperacyjny lifting twarzy w bydgoszczyLifting inwazyjny wykonywany jest tylko przez chirurga o specjalności plastyka. Podczas zabiegu wykonywanego pod narkozą dokonuje on nacięcia skóry w takich miejscach, aby było nacięcie jak najmniej widoczne. Najczęściej jest to linia włosów lub w okolicach ucha. Następnie naciąga skórę, a jej nadmiar jest usuwany. Zabieg wymaga zszycia bardzo cieniutkimi nićmi, tak by po wygojeniu ran pozostały jedynie bardzo niewidoczne blizny. Jednak ten rodzaj liftingu daje efekty po dość długim czasie, który wynosi w przybliżeniu sześć miesięcy. Tyle czasu potrzebuje skóra, aby całkowicie się zregenerować po zabiegu. Najczęściej jednak uzyskane efekty utrzymują się przez wiele lat i nie ma potrzeby ich powtarzania. Z kolei nieoperacyjny lifting twarzy w Bydgoszczy to szereg zabiegów kosmetycznych, które mogą zostać wykonane w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Lifting wolumetryczny polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, kwasu mlekowego w głębsze warstwy skóry. Dzięki temu zabiegowi można spłycić zmarszczki i bruzdy. Co więcej są to składniki naturalnie występujące w skórze zatem ich stosowanie obarczone jest praktycznie zerowym prawdopodobieństwem wystąpienia reakcji alergicznej. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, ponieważ preparat aplikowany jest w głębsze warstwy skóry i pacjentka może odczuwać ból podczas ich aplikacji. Drugim typem liftingu nieoperacyjnego są nici liftingujące. One także wykonane są z kwasu hialuronowego. Aplikowane są one w głębsze warstwy skóry, gdzie tworzą rodzaj rusztowania. Dzięki niemu można unieść kąciki ust lub zmienić owal twarzy.

Zabiegi kosmetyczne, które pozwalają na zredukowanie widocznych objawów starzenia się skóry cieszą się rosnąca popularnością. Coraz więcej kobiet decyduje się na lifting skóry z nadzieją, że zatrzymają choć na chwilę pędzący czasu i odzyskają młodość. Zabiegi liftingujące wykorzystują całkowicie naturalne materiały i składniki, które wspomagają procesy regenerujące skóry.