Zaawansowany monitoring wielozadaniowy

Systemy monitorowania wizyjnego były bodaj najskuteczniejszymi narzędziami, służącymi do zabezpieczania obiektów o dużym ruchu osobowym. Niezależnie od tego czy były to duże galerie handlowe, czy też zakłady przemysłowe, stały dozór operatorów i możliwość szybkiego przekazywania informacji pracownikom ochrony fizycznej umożliwiał błyskawiczne podjęcie interwencji i zapobiegnięcie czynom zabronionym, mającym miejsce na chronionym terenie.

Nowoczesne systemy monitorowania wizyjnego

system monitoringu koszalinW prywatnych domach spisywały się one natomiast znacznie lepiej niż najlepsze systemy alarmowe, gdyż niejednokrotnie zdarzało się iż sama obecność urządzeń obserwacyjnych odstraszała amatorów cudzej własności lepiej niż najbardziej skomplikowany alarm. Podstawowe systemy, funkcjonujące od wielu lat były w dalszym ciągu najbardziej popularną odmianą, ze względu na bardzo niskie ceny, aczkolwiek satysfakcjonującą jakość obrazu. Dlatego też najwięcej właścicieli obiektów wyposażało je właśnie w tego rodzaju system monitoringu Koszalin natomiast był miastem, gdzie system można było kupić w korzystnej cenie. Mimo prostoty i niskiej ceny, standardowe systemy działały bardzo skutecznie, zwłaszcza jeśli wyposażane były w urządzenia o dobrej jakości i rozdzielczości obrazu. Na dużych obiektach, wymagających stałego dozoru operatora, używano znacznie częściej systemów o zwiększonej rozdzielczości obrazu. Systemy AHD umożliwiały osiągnięcie najwyższej jakości obrazu oraz płynnej regulacji zbliżenia obserwowanego miejsca bez najmniejszych zakłóceń wyświetlanego materiału. Były one więc znacznie bardziej wygodne w użyciu, ale również ułatwiały pracę operatorów, pozwalając na przekazywanie znacznie dokładniejszych informacji terenowym pracownikom ochrony. Systemy o wysokiej rozdzielczości nie posiadały też wielu mankamentów, które często zdarzały się w systemach o słabszej jakości, nie przekłamywały kolorów, oraz posiadały filtry obrazu, zapobiegające chwilowemu zaburzeniu widoczności przy zmianie oświetlenia.

Urządzenia stosowane do obu systemów były bardzo podobne, choć do odmian o najwyższych rozdzielczościach można było kupić kamery o odpowiednio wysokiej jakości obrazu, doskonale współpracujące z zaawansowanym oprogramowaniem. Niemal wszystkie modele o zwiększonych rozdzielczościach były kamerami ruchomymi, zarówno obrotowymi jak i tubowymi, bardzo chwalonymi przez operatorów za ich funkcjonalność i łatwość obsługi. Do systemów prostych rekomendowano natomiast stacjonarne kamery, powodujące znacznie mniejsze obciążenia systemu, a tym samym szybszą pracę na urządzeniach o mniejszej wydajności.