Wytwornie z lampą sufitową

Jeśli zamierzasz przearanżować swoje wnętrze to pamiętaj o istotnej roli gry świateł w pomieszczeniu, czyli właściwym doborze i rozmieszczeniu punktów świetlnych. Nie ma nic gorszego niż niedoświetlone wnętrze, które  jest wówczas ponure i nieprzyjemne w odbiorze. Nawet wnętrza z zamiaru surowe i ascetyczne stawiają na istotę światła i dobór lamp.

A może rozświetlenie lampą kryształową?

lampa sufitowa kryształowaTo na pewno, lampa taka – zwłaszcza świecąca ku górze w kierunku sufitu rewelacyjnie rozjaśni całe pomieszczenie. Dodatkowo transparentne kryształki przez które przepływać będzie zarówno światło lampy jak i dzienne promienie słoneczne  rozbłyszczy wnętrze dodając mu blasku, bogactwa, wręcz odrobinę przepychu. Tego typu lampa sufitowa kryształowa rewelacyjne nadaje się do dużych przestrzeni typu sale weselne, bankietowe, hotelowe czy restauracyjne. Pełnią wówczas swoją funkcjonalną rolę doświetlenia pomieszczeń, ale i tą dekoracyjną, nadając wnętrzu powiew luksusowości i wykwintności. Któż z nas nie chciał by poczuć się na swojej weselnej uroczystości jak w królewskiej komnacie czy na zamkowych  salach zabawowych? Są również dostępne lampy kryształowe zwisające wisiorkami kryształ ów w kierunku posadzki i światłem również skierowanym ku dołowi. Tego typu lampy sufitowe świetnie nadają się z kolei nad stoły jadalniane, czy stoły restauracyjne. Oświetlają wówczas piękną, ekstrawagancką zastawę stołową i inne dekoracje stołu jadalnianego. Do jakiego stylu pomieszczeń pasują lampy kryształowe? Najlepiej oczywiście do Glamour stylu czy też bardzo klasycznego. Świetnie będą komponować się z aksamitnym,złotymi czy srebrzącymi się tkaninami, pasują do prze pikowanych kompletów wypoczynkowych, szklanych witrynek z bibelotami,drewnianych stylizowanych mebli itp. Idealne do salonu czy jadalnie. Koszt tego rodzaju lamp jest bardzo rozpięty, jeśli chodzi o konkretne widełki cenowe. Może to być cena w okolicy 500 zł, ale też cena nawet dochodząca do kilku- czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Osobiście byłam pod wrażeniem przepięknych kryształowych łam wykonanych z kryształków swarovskiego, od których trudno było odwrócić wzrok .

Ów kryształowe lampy potrafią naprawdę oczarować i zahipnotyzować oglądającego. To przede wszystkim zasługa gry świateł, która tworzy się poprzez transparentne kryształki. Jest to dekoracja sama w sobie, która może śmiało stanowić punkt kuluminacyjny w zakresie dekoracji danego wnętrza. Pozostałe zdobienia stają się wręcz zbędne. Prawdziwie królewsko i na bogato.