Szafki warsztatowe na kółkach

Wyposażenie warsztatów samochodowych to nie tylko narzędzia, które służą do wykonywania napraw samochodów. To także pozostała przestrzeń warsztatu, a przede wszystkim odpowiednie meble, które służą do przechowywania nie tylko narzędzi, ale także ubrań roboczych i dokumentacji technicznej. Muszą być one bardzo funkcjonalne i uwzględniając warunki warsztatowe, także niezniszczalne pod względem eksploatacyjnym.

Funkcjonalność metalowych mebli warsztatowych na kółkach

meble warsztatowe z metalu na kółkachBiorąc pod uwagę pracę mechanika w typowym warsztacie zauważymy, że najważniejszą rzeczą dla niego, oprócz oczywiście posiadania odpowiednich narzędzi, jest dobry dostęp do tych właśnie elementów. Co z tego, że mechanik będzie posiadał odpowiedni klucz, skoro będzie on leżał gdzieś na stole i trzeba będzie za każdym razem wychodzić po niego z kanału. Jest to mniejszy problem, jeśli mechanik posiada pomocnika, który będzie mógł podać mu odpowiednie narzędzia, w przeciwnym wypadku taka naprawa samochodów może trwać naprawdę wieki i nie być niczym przyjemnym. W myśl poprawienia komfortu obsługi technicznej pojazdów wymyślono, że miejsca do przechowywania narzędzi nie muszą być związane z jednym punktem w warsztacie. Powstały meble warsztatowe z metalu na kółkach, które można transportować w dowolne miejsce bez konieczności ich opróżniania. Z reguły praca z takimi meblami wygląda tak, że w szafkach znajdują się potrzebne do wykonania danej pracy narzędzia, a następnie podsuwa się ją za pomocą zamontowanych kółek, bezpośrednio do miejsca, gdzie dokonuje się naprawy. Dzięki temu wszystkie potrzebne narzędzia znajdują się bardzo blisko, często nawet w zasięgu rąk i nie trzeba spacerować po nie do określonego miejsca w warsztacie. Oszczędza się na tym przede wszystkim czas, dzięki czemu w określonych godzinach mechanik jest w stanie naprawić większą ilość samochodów i zarobić większą ilość pieniędzy. Z ekonomicznego punktu widzenia, zakup takich szafek na kółkach przynosi wymierne korzyści i dlatego niemal w każdym warsztacie je spotkamy.

Szafki warsztatowe to meble bardzo wytrzymałe, zbudowane oczywiście z metalu, których rama jest skonstruowana z mocnych profili stalowych. Wszystko po to żeby wytrzymywały codzienny przesuw po podłodze warsztatu. Są to z reguły szafki szufladowe, o pojemnych i szerokich szufladach, wysuwanych na zewnątrz w formie schodkowej, czyli tak, aby możliwy był dostęp do wszystkich szuflad, nawet jeśli zostaną one wysunięte jednocześnie. Daje to możliwość łatwego dostępu do wszystkich rodzajów narzędzi na raz.