Systemy SHIMANO i potrzeba serwisowania

Często jeszcze jako dzieci uczymy się jeździć na rowerze. Najpierw korzystamy z dodatkowych małych kółek, a później nabywamy wprawy i zaczynają wystarczać nam dwa. Nowe modele rowerów możemy jednak jeszcze bardziej ulepszyć, instalując systemy wspomagania takie, jak SHIMANO Total Electric Power System. Decydując się na taki upgrade, musimy pamiętać o specyfice rowerów elektrycznych i korzystać z nich tylko w taki sposób, na jaki pozwala producent. Inaczej narażamy sprzęt na uszkodzenie. Wówczas konieczne może okazać się skorzystanie z usługi serwisowania.

Elektryczne problemy i dedykowany serwis

shimano steps profesjonalny serwisWyróżnia się kilka rodzajów rowerów elektrycznych. Niektóre przeznaczone są do jazdy po mieście, gdzie teren jest równy i gładki, a ulice wyłożone asfaltem. Inne sprawdzą się się w terenie górskim albo posiadają specjalne ulepszenia crossowe. Systemy komponentów e-bike’owych mogą znacznie ułatwić poruszanie się po trudniejszych szlakach lub też uprzyjemnić poruszanie się po mieście. Innowacyjne rozwiązania w zakresie wspomagania oraz inteligentne systemy zasilania dla rowerów to współczesne i modne udogodnienia dla cyklistów. Nie warto więc kierować się dawną opinią, że rowery z silnikiem to opcja tylko dla seniorów. Kiedy wsiadamy na e-bike, nadal musimy sami pedałować, ale przy tym jednocześnie generujemy dodatkową energię, którą później możemy wykorzystać. Wskazane jest wybieranie modeli sprawdzonych producentów, których polecają zadowoleni użytkownicy. Wielu z nich korzysta ze sprzętu SHIMANO STEPS, które zapewniają automatyczną zmianę biegów, a więc i płynną jazdę. Jeśli silnik się zużyje albo zostanie zalany w naszym zestawie SHIMANO STEPS profesjonalny serwis rozwiąże nasz problem. Jeśli wyeksploatowaliśmy już doszczętnie elektryczny system wspomagania w naszym rowerze, odbije się to na jego wydajności. Oczywiste jest, że chcemy, aby wszystkie trybiki działały sprawnie, a serwisowanie naprawi nasz problem. Niezależnie od tego, czy coś zepsuło się z naszej winy, czy zupełnie losowo, możemy odratować cenny sprzęt, udając się po pomoc do fachowca. W dobrym punkcie naprawczym pracownik oceni skalę problemu i oszacuje, ile będzie trwała naprawa oraz jaki będzie jej koszt. Powinien doprowadzić sprzęt do takiej funkcjonalności, jaką osiągał przed zepsuciem. Jeśli zaufamy profesjonaliście, będziemy wiedzieć, że wymieni tylko nieodwracalnie uszkodzone elementy, a pozostałe odpowiednio zreperuje.

E-bike’i to pojazdy, które ciągle jeszcze budzą dużo emocji. Zdecydowanie zmieniły świat rowerów na bardziej przyjazny użytkownikowi i przystosowany do nowoczesnych potrzeb. Podobnie, jak to bywa ze zwykłym rowerem, ten elektryczny także może się zepsuć, mimo odpowiedniej pielęgnacji i garażowania. Wtedy przyda się usługa serwisowa, najlepiej w takim punkcie, który zna się na rozwiązaniach producenta systemu wspomagania w naszym modelu. Z odpowiednią pomocą będziemy korzystać z pojazdu przez wiele kolejnych lat.