Spełniłem marzenia o domu na Kaszubach

Moim marzeniem odkąd tylko pamiętam było kupienie działki i postawienie domu nad morzem. Gdzieś nad morzem, bo najpierw moje marzenie nie miało konkretnego miejsca na mapie. Kiedy trochę podrosłem rodzice zabrali mnie na Kaszuby. Ten piękny region nadmorski zapadł mi w pamięć do tego stopnia, że postanowiłem za wszelką cenę, że kiedyś tam zamieszkam. Po wielu latach udało mi się zrealizować swoje marzenia. Dzisiaj mieszkam z żoną i synkiem nad Bałtykiem w samym centrum Kaszub.

Kupiłem działkę i postawiłem na niej dom

budowlana działka na sprzedaż - kaszubyMoja historia niczym nie różni się od historii tysięcy innych osób, które postanowiły kupić gdzieś działkę budowlaną i postawić na niej dom. Miałem takie marzenia, odkąd pamiętam. Ale chciałem wyprowadzić się ze smutnego południa kraju, w którym przyszło mi się wychowywać. Zawsze fascynował mnie Bałtyk, więc od zawsze marzyłem, żeby mieszkać właśnie nad polskim morzem. Tylko, że marzenia o swoim domu można zrealizować wówczas, kiedy ma się pokrycie w finansach. Więc i ja musiałem poczekać prawie trzydzieści lat, żeby zrealizować swoje marzenia. Na szczęście udało się, ale wszystko zaczęło się niepozornie. Kiedyś po prostu przejeżdżałem przez nadmorskie miejscowości i zobaczyłem ogromny baner, że jest budowlana działka na sprzedaż – Kaszuby. Od razu zadzwoniłem pod podany numer telefonu i niemal z miejsca pojechałem to zobaczyć. Działka wymagała wiele pracy, ale cena była bardzo korzystna, więc nawet się nie zastanawiałem ani chwili. Wiadomo, że postawienie domu to bardzo duże koszty. A do tego jeszcze mieszkaliśmy z żoną po zupełnie drugiej stronie kraju. Mimo wszystkich przeciwności udało się mi dopiąć celu. Wzięliśmy z żoną kredyt hipoteczny i postawiliśmy piękny dom. potem znaleźliśmy obydwoje pracy i wraz z synkiem przeprowadziliśmy się na Kaszuby. Dzisiaj mieszkamy już kilka lat tutaj i jesteśmy bardzo szczęśliwy. Nadal co prawda nie rozumiem gwary kaszubskiej, ale mogę powiedzieć, że ludzie tu mieszkający to naprawdę silne i wytrwałe charaktery.

Od kilku lat mieszkam na Kaszubach z żoną i z dzieckiem. Kupienie tutaj działki budowlanej i przeprowadzenie się tutaj było jedną z najlepszych decyzji jakie w życiu podjęliśmy. Na pewno przeprowadzenie się na drugą stronę kraju było w Naszym życiu ogromną rewolucją. Jednak z punktu widzenia czasu to była świetna decyzja. Mamy swój piękny dom i mieszkamy tam naprawdę szczęśliwi. No i mamy nasze piękne morze na wyciągnięcie ręki. Do plaży mamy kilkaset metrów, więc jest to dosłownie kilka minut powolnego spaceru.