Specjalne kosmetyki fryzjerskie

Dwukrotnie decydowałam się na przedłużanie włosów różnymi metodami, ale nie byłam z tego stuprocentowo zadowolona. Co prawda na początku włosy wyglądały dobrze, ale po dwóch tygodniach były spuszone, sianowane, wyglądały na strasznie suche. Do tego nie chciały się w ogóle układać, zatem musiałam je wiązać w kucyk, by było to jak najmniej widoczne. Z drugiej strony przedłużanie to była moja jedyna szansa na długie włosy, bo moje zapuszczałam wolno.

Specjalny szampon i odżywka do włosów

specjalne kosmetyki do włosów przedłużanychNie wiedziałam, że przedłużki robią się takie brzydkie ze względu na złą jakość użytych włosów, czy ze względu na użytą metodą przedłużania. Szukałam na ten temat informacji w internecie i trafiłam na forum kobiece na którym był o tym wątek. Tam dziewczyny mówiły, że też miały taki sam problem. Dopiero specjalne kosmetyki do włosów przedłużanych załatwiły sprawę. Nie wiedziałam nawet że coś takiego istnieje! Do tej pory używałam zwykłego szamponu i odżywki w sprayu, czasem maski raz na dwa tygodnie. Sądziłam, że skoro coś jest dobre dla moich naturalnych włosów to będzie też dobre dla włosów przedłużanych. Okazało się jednak, że przedłużki wymagają specjalnej pielęgnacji i bez odpowiednich kosmetyków będą się ,,mechacić” i puszyć. Od razu przy następnej wizycie na przedłużaniu włosów u fryzjera zakupiłam sobie zestaw szampon plus odżywka. Kosmetyki fryzjerskie zazwyczaj są mocniejsze niż te drogeryjne, mają więcej składników aktywnych. Do tego są lepiej dopasowane do potrzeb włosów poddanych zabiegom fryzjerskim, nie tylko jeśli chodzi o przedłużanie, ale także o laminowanie, czy keratynowe prostowanie włosów. Dwa dni po przedłużaniu włosów zdecydowałam się wypróbować nowe kosmetyki. W ich używaniu nie zauważyłam wielkiej różnicy, choć szampon dawał jakby bardziej kremową i obfitą pianę, natomiast odżywka była bardziej gęsta niż ta, jakiej używam na co dzień. Jednak jak włosy wyschły to zauważyłam, że są nadal idealnie gładkie i lśniące, takie jak po wizycie u fryzjera. Ładnie się układały i nie puszyły. Stosowałam te kosmetyki wielokrotnie i zauważyłam, że włosy przedłużane zdecydowanie lepiej się prezentują nawet trzy tygodnie po zabiegu.

Dzięki temu, że kupiłam specjalistyczne kosmetyki u fryzjera to wygląd moich przedłużanych włosów znacząco się poprawił. Same kosmetyki były tylko nieco droższe niż te, które zwykle stosuję, a były warte swojej ceny. Na pewno warto jest zainwestować w dobre produkty, by mieć pewność, że przedłużki się nie zniszczą. Każda kobieta chcąca przedłużać włosy powinna o tym wiedzieć.