Słupia atrakcyjna dla turystów

Urlop lub wakacje to czas, kiedy wyjeżdżamy w różne miejsca, które chcielibyśmy zwiedzić, lecz nie mamy na to czasu w natłoku obowiązków. Niektórzy jeżdżą za granicę, inni zwiedzają najpiękniejsze polskie miasta, jeszcze inni wybierają aktywny wypoczynek na łonie natury. Co ciekawego oferuje nam Polska i co możemy robić z dala od cywilizacji?

Słupia zaprasza miłośników spływów kajakowych

spływ słupiąDla niektórych z nas wypoczynek na wsi, w lesie lub nad jeziorem może wydawać się nieciekawy. Co można robić, gdy internet jest słaby, zasięg często ginie, w pobliżu nie ma ciekawych klubów, restauracji, sklepów, dyskotek i galerii handlowych? Okazuje się, że zaskakująco dużo rzeczy! Miłośnicy wędrowania mogą odkrywać nowe szlaki, zdobywać górskie szczyty, podziwiać piękno lasów. Ci, których pociąga woda, z pewnością chętnie popływają w jeziorze czy w morzu, a większość z nas nie odmówi relaksującej kąpieli słonecznej. Jeśli jesteśmy nad wodą, warto wypróbować pływania kajakiem jako jedną z form rozrywki. Polskie jeziora i rzeki świetnie nadają się do wiosłowania, gdyż większość z nich położona jest w malowniczej okolicy i ma spokojny nurt. Spływ Słupią to atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jest to rzeka przepływająca przez dużą część regionu zwanego Kaszubami. Przez wieki obszar ten wykształcił własną, odrębną tradycję, choć większość Kaszubów uważa się zarazem za Polaków. Taka wycieczka z pewnością zainteresuje więc miłośników historii i etnografii. Płynąć kajakiem, możemy podziwiać dziką przyrodę, wypatrywać zwierząt i rzadkich okazów roślin, a jeśli jakiś obiekt szczególnie nas zainteresuje, warto zacumować przy brzegu, by obejrzeć go z bliska. Możemy również kręcić filmy z naszej podróży i robić mnóstwo zdjęć, które później wywołamy i zawiesimy nad biurkiem. Taka pamiątka będzie nam przywoływać miłe chwile spędzone nad Słupią. Spływ kajakowy to wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych. Pamiętajmy jednak, że maluchy zawsze muszą pływać pod opieką dorosłych. Wszyscy uczestnicy wyprawy powinni mieć założone kamizelki ratunkowe, nawet jeśli niektórzy pływają bardzo dobrze. Kapoki mogą nam pomóc w wielu sytuacjach.

Organizując spływ kajakowy, na przykład Słupią, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Na rzece to my jesteśmy gośćmi – nie wypada więc śmiecić, słuchać głośnej muzyki czy komunikować się za pomocą krzyków. Przyroda ceni sobie spokój, jeśli więc dostosujemy się do jej potrzeb, może nam pokazać to, co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe ma w sobie.