Skuteczne zwalczanie pluskiew

Raz w tygodniu odwiedzam moją babcię, żeby pomóc jej w domowych obowiązkach. Przynoszę zakupy, gotuję garnek zupy i smażę mięsa, by je zamrozić, żeby babcia miała je na cały tydzień. Nie mogę być u babci codziennie, ponieważ mieszka daleko, a ja mam pracę i różne inne obowiązki. No ale zawsze lepsza jakakolwiek pomoc niż żadna. Kiedyś, jak sprzątałam w domu, zauważyłam dziwne ślady. Okazało się, że to odchody pluskiew domowych.

Usuwanie pluskwy domowej

zwalczanie pluskiew w WarszawiePluskwy czasami zalęgają się w domach i nie ma na to wpływu czystość mieszkania. Są przynoszone z różnych miejsc zupełnie nieświadomie. Wyczytałam, że domowe sposoby zazwyczaj są zawodne. Bardzo ciężko jest usunąć pluskwę samemu. Wyszukałam, czy jest jakieś skuteczne zwalczanie pluskiew w Warszawie, bo chciałam jak najszybciej pomóc babci pozbyć się ich z mieszkania. Udało się znaleźć ekipę, która akurat miała dość szybkie terminy. Przyjechali za dwa dni z całym zestawem do usuwanie pluskiew. Na początku trzeba było dokładnie odkurzyć wszystkie miejsca, gdzie mogły przebywać pluskwy. To konieczne przed zastosowaniem środków chemicznych, żeby substancje lepiej wnikały i miały lepsze działanie. Usuwało to też pluskwy. Metoda jaką było wykonywane odpluskwianie to zamgławianie ULV. Dowiedziałam się, że jest to rozprowadzanie specjalnej cieczy w której znajdował się biobójczy koncentrat. Nazwa ta pochodzi od tego, że po rozpyleniu tego środka, pojawia się wrażenie obecności mgły w pomieszczeniu. Ciecz rozprasza się na małe drobinki, które docierają do miejsc, w których znajdują się pluskwy. Wpadają do najmniejszych zakamarków pomieszczeń, dlatego też ta metoda jest polecana ze względu na wyjątkową skuteczność. Babcia w tym czasie przebywała u mnie, ponieważ podczas rozpylania takich środków chemicznych człowieka nie może być w domu. Wszystko musi się odpowiednio wtopić w materiały i później wywietrzyć. Ekipa od dezynsekcji za jakiś czas dała nam znać, że można już z spokojnie wrócić do mieszkania, bo pluskwy już zniknęły.

Po zastosowaniu tej metody, nie chciałyśmy, żeby pluskwy pojawiły się ponownie. Dlatego poprosiliśmy panów o jakieś porady, które pomogłyby nam w przyszłości uniknąć problemu z pluskwami. Przede wszystkim, trzeba było uważać na bagaż, gdy wracaliśmy z nim do domu. Poza tym, nie należało brać niczego, co wyrzucił ktoś inny, ponieważ pluskwy mogły tam mieć swoje siedlisko. Polecano nam też wyrzucenie zbędnych rzeczy z sypialni, żeby w razie czego móc zauważyć jakieś zmiany szybciej, na pustej przestrzeni.