Sklep z najnowszymi grami planszowymi

Pierwsze próby z grami planszowymi w naszej paczce wyglądały mniej więcej tak samo jak wszędzie. Jeden z kolegów rzucił propozycją pogrania w grę na którejś imprezie i spodobało się to nam na tyle, by regularnie urządzać wieczory planszówkowe, zarówno nad nowymi tytułami jak i starymi i sprawdzonymi wielokrotnie grami. Z czasem zaczęliśmy się powoli udzielać w lokalnych klubach planszówkowych, często organizujących zarówno duże imprezy tematyczne, jak i niewielkie, kameralne eventy.

Sklepy z grami planszowymi dla pasjonatów

najnowsze gry planszowe - krakówGry planszowe od dłuższego czasu cieszyły się ciągle rosnącą popularnością, więc bez trudu można było przebierać we wszelkiego rodzaju imprezach, zwłaszcza iż wiele z nich było skierowanych do fanów konkretnych tytułów. Często uczęszczaliśmy na turnieje gier bitewnych, gdzie dwóch kolegów zwykle próbowało sił w starciach z innymi graczami, tudzież karcianek, w które grała większość ekipy. Czasami zdarzało się nam po prostu posiedzieć w towarzystwie, grając w jedną grę przez wiele godzin. Jednak najczęściej przesiadywaliśmy na pokazach, na których przedstawiane były najnowsze gry planszowe – kraków miał stosunkowo dużo sklepów planszówkowych, jednak sklep który stał się naszym regularnym miejscem spotkań bardzo szeroko promował planszówki i gry bitewne, zarówno te skierowane dla dorosłych graczy, jak i tytuły dla najmłodszych, urządzając comiesięczne spotkania i prezentacje najlepiej zapowiadających się tytułów. Na takich spotkaniach można było po prostu wybrać grę która zwróciła czymś uwagę i pograć, sprawdzić i wypróbować, by potem ocenić czy warto dołączyć ją do swojej kolekcji. Ale spotkania te nie były tylko okazją do pogrania. Pozwalały także na wymianę doświadczeń z innymi graczami czy choćby poznanie nowych ludzi, z którymi kiedyś można będzie na takim spotkaniu pograć. Były też świetną metodą na zarażenie innych pasją do gier planszowych. Gracze często zapraszali na spotkania znajomych którzy na co dzień nie zajmowali się tematem gier planszowych, albo dopiero zaczynali.

Osoby niezaznajomione wogóle z tematem planszówek mogły wtedy bez problemu poznać wiele tytułów i znaleźć najbardziej pasującą grę dla siebie, a przy okazji skorzystać z pomocy pracowników sklepu, którzy często samemu byli zapalonymi graczami i chętnie pomagali nowym osobom w zapoznaniu się z najróżniejszymi tytułami. Na dużych spotkaniach zazwyczaj odbywały się turnieje najnowszych planszówek z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, a głównie miały one na celu rozpromowanie niedawno wydanych tytułów, szczególnie jeśli nie były one wcześniej reklamowane.