Ręcznik, kótry szybko schnie

Niezwykle praktycznym gadżetem podczas podróżowania stał się ręcznik szybkoschnący. Mają one niewielką wagę oraz charakteryzują się krótszym czasem wysychania w porównaniu do ręczników, które wykonane są z bawełny. Osiągnięto to dzięki specjalnej technologii, która jest wykorzystywana w produkcji takich ręczników. To włókna wpływają na ich chłonność oraz tempo wysychania. Co jeszcze trzeba wiedzieć o takich ręcznikach i dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Podróżniczy ręcznik, który szybko wysycha

ręcznik turystyczny szybkoschnącyTe ręczniki stały się bardzo popularne w turystyce. Są łatwo dostępne, ponieważ można je kupić niemal w każdym miejscu. Ręcznik turystyczny szybkoschnący ma wiele zalet, a jedną z nich jest to, że jest on antybakteryjny. Dzieje się tak za sprawą zastosowania jonów srebra, które utrudniają rozwojowi bakterii oraz sprawiają, że z takiego ręcznika nie wydobywa się przykry zapach. Ręczniki szybkoschnące, które są dostępne na rynku różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem tkaniny, z której są uszyte. Ręczniki frotte są dość grube, miękkie oraz delikatne w dotyku. Są podobne do klasycznych ręczników, ale schną dwa razy szybciej niż one. W porównaniu z innymi ręcznikami szybkoschnącymi zajmują znacznie więcej miejsca. Te uszyte z weluru schną trzy razy szybciej niż klasyczne ręczniki, a wykonane z mikrofibry, aż sześć razy szybciej. Poza tym ręczniki z mikrofibry zajmują najmniej miejsca i są zrobione z bardzo cienkiego materiału. Są popularne wśród podróżników, którzy cenią sobie każdy gram bagażu. Oprócz oczywiście materiału wybierając taki ręcznik należy zwrócić uwagę na jego wielkość. Musi ona odpowiadać naszym potrzebom. Przydatne podczas podróżowania jest również to żeby taki ręcznik był wyposażony w szlufkę do zawieszania. Możemy mieć go wówczas zawsze przy sobie na wierzchu gdy będzie potrzebny. Dodatkowym atutem będzie jeżeli w zestawie dostaniemy specjalny pokrowiec z siateczki. Dzięki temu po spakowaniu do bagażu zajmie on niewiele miejsca.

Takie ręczniki są odpowiednie dla dzieci i dorosłych. Sprawdzają się świetnie w podróży do miejsc różnych miejsc. Są one wykorzystywane również podczas różnych wysiłków fizycznych, na plażach oraz na basenie. Po odpowiednim złożeniu mają niewielkie rozmiary, co przydaje się zwłaszcza podczas podróży. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane takie ręczniki, ponieważ różnią się one między sobą pewnymi właściwościami. Dzięki różnorodności rozmiarów bardzo łatwo jest dopasować taki ręcznik do własnych potrzeb.