Ręcznik do osuszania lakieru dla każdego kierowcy!

Zwieńczeniem prac związanych z myciem samochodu jest jego osuszenie. Aby ten proces odbył się szybko, sprawnie i zakończył się sukcesem potrzebujemy dobrego ręcznika do osuszania. Najlepszy ręcznik powinien się cechować bardzo dużą chłonnością. Powinien być jednocześnie delikatny dla lakieru i innych osuszanych powierzchni.

Jaki powinien być ręcznik do osuszania?

ręczniki do osuszania lakieruPozostawienie samochodu do wyschnięcia, nawet po najlepszym myciu, rodzi ryzyko powstania na lakierze zacieków z twardej wody. Dlatego mocno wskazane jest osuszenie auta zanim woda zdąży odparować z karoserii a idealnie sprawdzą się przy tym ręczniki do osuszania lakieru. Wielu pasjonatów motoryzacji zmaga się z odwiecznym dylematem: kupić dobrej jakości, drogą mikrofibrę, czy może wybrać tanią, dostępną w każdym hipermarkecie? Ile osób, tyle opinii. Jedni twierdzą, że nie ma sensu przepłacać – szmatka jak szmatka, każda spełnia swoją funkcję podobnie, więc biorą tą z hipermarketu. Drudzy z kolei uważają, że jakość mikrofibry to sprawa wysokiej wagi – od niej zależy, czy wosk będzie dobrze dotarty, czy nie powstaną smugi po aplikacji Quick Detailera lub nie osiądą na lakierze nieestetyczne kłaczki i strzępki. Należy jednak wybrać do osuszania właściwy rodzaj mikrowłókna, a także zastosować bezpieczną technikę, która pozwoli zminimalizować ryzyko powstania rys na lakierze. Wielką zaletą osuszania samochodu za pomocą mikrowłókna jest możliwość dalszej pracy na lakierze. Jeśli chcemy więc polerować lub glinkować lakier, osuszanie mikrofibrą będzie najlepszym sposobem. Wybór odpowiedniego mikrowłókna ułatwi nam osuszanie. Ale jak prawidłowo wykorzystać je do pozbycia się wody z lakieru samochodu? Kluczowe jest, aby mikrowłókno tylko delikatnie przykładać do lakieru – bez przesuwania! Unikaj jakichkolwiek ruchów ręcznika po powierzchni lakieru, bo może to wywołać pojawienie się rys. Mikrowłókno nie służy do wycierania auta, a powinno po przyłożeniu do lakieru wchłonąć wodę z karoserii. Wybór odpowiedniego mikrowłókna ułatwi nam osuszanie. Następnie unosimy delikatnie mikrowłókno nie poruszając nim na boki, po czym przykładamy do kolej, nieosuszonej jeszcze części lakieru.

Nawet najbardziej zadbane i najlepiej umyte auto nie będzie dobrze wyglądało z zaciekami. Aby pozbyć się śladów wody z lakieru, możesz wykorzystać jedną z dwóch metod – osuszania ręcznikiem z mikrowłókna lub poprzez nałożenie płynnego wosku. Obie metody są dobre i moją swoich zwolenników. Mikrowłókno będzie szczególnie dobre, jeśli planujemy dalsze prace z lakierem (np. glinkiowanie lub polerowanie).