Przegląd popularnych modeli waporyzatorów

Dostępne na rynku waporyzatory, służące do inhalacji ziół, to bardzo szeroki asortyment urządzeń, różniących się zarówno ceną, jakością, oraz zastosowanymi w nich rozwiązaniami technicznymi. Stosunkowo nowym użytkownikom ciężko jest wybrać konkretny model, wśród gąszczu podobnych, szczególnie jeśli nie poświęciliśmy dostatecznie dużo czasu, aby zgłębić temat i poznać różnice między dostępnymi na rynku modelami waporyzatorów.

Waporyzator – wybierz model dla siebie

jaki waporyzator kupićTo, że waporyzacja jest nieszkodliwa dla naszego zdrowia i oszczędza płuca oraz cały układ oddechowy, wie każdy. Palenie odchodzi już do lamusa, wręcz staje się niemodne. Modne natomiast stają się waporyzatory, podobnie jak kilkanaście lat temu elektroniczne papierosy, które stały się zdrową alternatywą dla wszystkich zatwardziałych palaczy. Jednak na usta pcha się jedno pytanie: jaki waporyzator kupić? Wybór jest ogromny, a ceny poszczególnych modeli bardzo zróżnicowane. Jednak pamiętajmy, że najczęściej za ceną idzie jakość, a na tej nie warto oszczędzać. Bardzo często te najtańsze modele wykonane są z wątpliwej jakości materiałów, które podczas użytkowania mogą zdziałać więcej złego, niż dobrego. Z pewnością nie chcesz narażać swoich płuc na wdychanie szkodliwych oparów metali ciężkich, z jakich wykonane są niektóre urządzenia w ramach oszczędności na lepszych (droższych) materiałach. Przypomnijmy, że komora grzewcza w waporyzatorze powinna być ceramiczna, co gwarantuje nam bezpieczeństwo użytkowania. Warto zatem postawić na urządzenia dobrej jakości. Ale to, jaki waporyzator kupić, zależy także od naszych osobistych preferencji, oraz stylu użytkowania ziół. Jeśli najbardziej relaksujesz się na łonie natury i to tam najchętniej do tej pory paliłeś swoje ulubione zioła, wybierz model przenośny. Jest niewielki, zasilany baterią, zabierzesz go ze sobą wszędzie. Jeśli natomiast wolisz zaszyć się w domowym zaciszu, a model przenośny nie jest Ci potrzebny, wykorzystaj wydajny waporyzator stacjonarny. Będzie Ci wiernie służył po podłączeniu do prądu i z pewnością zadowoli Twoje kubki smakowe.

Różnica dotyczy także stylu dotychczasowego palenia. Jeżeli dwa szybkie dymki w biegu to właśnie Twój styl, wybierz model on-demand. Podgrzewa on susz jedynie w momencie inhalacji, dzięki czemu reszta niewykorzystanej mieszanki sie nie marnuje. Jeżeli jednak jesteś z tych, którzy stawiają na dłuższe, relaksacyjne posiedzenie, postaw na model sesyjny, który rozgrzewa się szybko, podgrzewając całą zawartość komory grzewczej.