Potrzebowałem gniazdka wtyczkowego

Jestem elektrykiem. Zajmuje się głównie drobnymi naprawami elektrycznymi. Ostatnio wezwała do mieszkania jedna klientka, która miała problem z jednym gniazdkiem. Szybko znalazłem przyczynę jej problemu i wiedziałem jak go naprawić. Potrzebowałem do tego gniazdka wtyczkowego. Chciałem, żeby klientka sama poszła na zakupy i zakupiła odpowiedni sprzęt, ponieważ kiedy ja chodziłem po zakupy to często klienci mieli problemy, że specjalnie kupiłem drożej, albo coś w tym stylu. Dlatego chciałem wysłać moją klientkę do sklepu elektrycznego.

Jak wygląda gniazdko wtyczkowe?

wtyczkowe gniazdka ze sklepuProblemem było jednak to, że klientka nie znała się na elektryce. Nie wiedziała, co to jest gniazdko wtyczkowe i jak wygląda. Musiałem więc jej wytłumaczyć, co to jest żeby wiedziała co ma kupić. Wytłumaczyłem jej, że jest to gniazdko, które działa na zasadzie podobnej jak przedłużacz, choć nie jest to przedłużacz. Jest uniwersalne i można je dopasować do wszelkich urządzeń elektronicznych. Powiedziałem jej, aby kupiła gniazdko wtyczkowe o mocy 10 Amper z połączeniem śrubowym. Przy zakupie powinna też zwrócić uwagę na to, aby wybrane przez nią gniazdko wtyczkowe miało odpowiednie uziemienie, ponieważ dzięki temu gniazdko jest bezpieczne i nie sprawia zagrożenia, ani dla użytkownika, ani dla urządzenia, ponieważ nie doprowadzi ono do zwarcia. Dla pewności pokazałem jej jeszcze jak wygląda takie gniazdko wtyczkowe na zdjęciu i wtedy klienta powiedziała, że chyba ma takie w domu. Wyjęła je z pawlacza i mi pokazała. Powiedziałem jej jednak, że wolałbym użyć wtyczkowe gniazdka ze sklepu, ponieważ to jej nie wygląda na nowe, prawdopodobnie może być uszkodzone, a to mija się z celem naprawy. Umówiłem się z nią, że przyjdę jutro po południu i dokończę dzisiejszą pracę. Następnego dnia moja klienta miała już kupione gniazdko wtyczkowe. Muszę przyznać, że wybrała gniazdko naprawdę dobrej jakości o bardzo dobrych parametrach. Wiedziałem, że takie gniazdko wtyczkowe będzie jej bardzo dobrze służyć przez wiele lat i nie powinna mieć z nim problemu.

Od razu zamontowałem jej gniazdko wtyczkowe i tym samym naprawiłem jej problem. Nie miałem problemu z zamontowaniem tak profesjonalnego gniazdka. Zakupione przez nią gniazdko wtykowe było jedno fazowe, ale na rynku bez problemu można już dostać gniazdka dwu, a nawet trzy fazowe. Takie gniazdka nie są drogie i bez problemu można je dostać we wszystkich sklepach elektrycznych w bardzo przystępnych, niskich cenach. Wystarczy wiedzieć, jakiej mocy gniazdka potrzebujemy.