Ogrodzenie do prywatnego domu

Nasze osiedle było nowe, i wiele domów było wybudowanych dopiero w tym roku. Większość nie miała nawet ogrodzenia, choć z sąsiadami nie uważaliśmy tego za zbyt duży problem, jako że nasze osiedle było położone dość daleko od samego miasta, więc ryzyko wtargnięcia na prywatny teren było niewielkie. Po próbie włamania do domu jednego z sąsiadów podczas jego nieobecności jednak bardzo szybko zmieniliśmy zdanie.

Kute ogrodzenia na zamówienie

ogrodzenia we WrocławiuPostawienie ogrodzeń stało się bardzo szybko najwyższym priorytetem, choć nie chcieliśmy najszybszego rozwiązania, jakim było otoczenie domów zwykłą siatką ogrodzeniową, zamiast tego decydując się na zaangażowanie zewnętrznej firmy stawiającej ogrodzenia profesjonalnie. Segmenty ogrodzeń można było dostać w każdym sklepie budowlanym, choć często słyszeliśmy iż takie ogrodzenia bywały dość drogie, i niekoniecznie trwałe. Zamiast takowych, postanowiliśmy więc zamówić kute segmenty od polecanego w okolicy kowala artystycznego, który wykonywał przede wszystkim ogrodzenia we Wrocławiu. Kute ogrodzenia miały znacznie większą wytrzymałość niż te produkowane fabrycznie, głównie ze względu na znacznie lepszą stal służącą do ich wykonania, więc nie tylko były bardziej trwałe, ale również trudniejsze do uszkodzenia. Wielokrotnie zdarzało się również iż takie ogrodzenia były znacznie bardziej reprezentacyjne niż większość odmian dostępnych w sklepach budowlanych, gdyż wszystkie ozdobne elementy, groty, czy zwieńczenia mogły być zamówione wedle upodobania, i niejednokrotnie ozdobione kolorowymi metalami, które znacznie zwiększały walory estetyczne ogrodzenia. Sam rodzaj ozdób mógł być praktycznie dowolny, gdyż kowale oferowali możliwość wykonania dowolnego elementu na zamówienie, wedle specyfikacji, choć w takim wypadku czas wykonania ogrodzenia często ulegał wydłużeniu, zwłaszcza jeśli zamówione elementy były bardzo złożone. Ceny wahały się w zależności od złożoności wybranych wzorów i ilości elementów ozdobnych, które należało wykonać ręcznie, choć w dalszym ciągu były bardzo dobrą alternatywą dla prostych i dość kosztownych ogrodzeń fabrycznych.

Kowal któremu zleciliśmy wykonanie ogrodzeń tworzył również skrzydła bram wjazdowych i drzwi wejściowe, więc mogliśmy również i takowe dopasować do wyglądu ogrodzenia. Montaż takiego ogrodzenia wymagał postawienia zewnętrznego muru, na którym całe ogrodzenie miało się opierać, aczkolwiek tym zajęła się wynajęta przez nas firma, która wykonywała prace na całym osiedlu jednocześnie, gdyż chcieliśmy jak najszybciej owe ogrodzenia postawić, nie musząc obawiać się o jakiekolwiek dalsze problemy z nieupoważnionym wejściem na posesje.