Nowoczesne pergole na naszych ogrodach

Pergole tarasowe to bardzo popularna konstrukcja architektury ogrodowej. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie brakuje zacienionego miejsca. Pergole mogą być wykonane z drewna – to najtańsze rozwiązanie, lub z tworzyw sztucznych najczęściej z tworzywa odpornego na zmieniające się warunki atmosferyczne, takie jak aluminium – to materiał z górnej pułki, lub materiały hybrydowe, czyli łączone trochę plastiki trochę aluminium i żeby ocieplić konstrukcję trochę drewna. Pergole stosujemy na tarasach ogrodowych i balkonowych.

Automatyzacja w pergolach tarasowych

pergole tarasowe drewniane warszawaPergole to bardzo popularne elementy wyposażenia ogrodów, które świetnie wkomponowują się w architekturę zieleni ogrodu. Jeśli wybierzemy tańszą wersję pergoli zapewne będzie ona wykonana z drewna. W takim przypadku musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z pierwszą podstawową czynnością jaką jest konserwacja naszej konstrukcji. Na rynku jest wiele preparatów przeznaczonych do konserwacji drewna, z pewnością szybko wybierzemy coś na naszą kieszeń i w naszym guście. Aby zintegrować pergole drewnianą z naszym ogrodem, należałoby postarać się o porośnięcie konstrukcji zieloną roślinnością, gdzie na przykład nadaje się do tego winogrono. W naszym pięknym kraju jest ogromny wybór architektury ogrodowej takiej jak, pergole tarasowe drewniane warszawa to idealne miejsce do poszukiwań inspiracji. Nasze wymożone pergole oczywiście nie muszą być wykonane z drewna. Nowością na rynku są pergole wykonane z tworzyw odpornych na warunki atmosferyczne co jest dla nas plusem, bo nie będziemy zmuszenie do impregnacji już na samym początku użytkowania. Przy konstrukcjach aluminiowych możemy zamówić sobie w sklepie lub u producenta dodatkowe wyposażenia. W skład dodatków wchodzi szereg zautomatyzowanych elementów jak automatycznie zwijane żaluzje boczne i górne. Taką automatykę można łatwo połączyć z naszym inteligentnym domem do czego bardzo zachęcają sprzedawcy takich instalacji. Taki system może uchronić nas przed nieprzewidzianymi stratami.

Bardzo przydatne w sytuacji, gdy zostawiliśmy rozwinięte żaluzje, nie ma nas w domu, a na dworze zerwał się silny wiatr. Wtedy nasz komputer sterujący dostaje informacje z czujnika siły wiatru i zawija sam rolety, które mogłyby się uszkodzić. Takie rozwiązania świetnie sprawdzą się także przy pergolach tarasowych na przykład na piętrze naszego domu. Dla niektórych, dodatkowym atutem posiadania nowoczesnej pergoli jest status osoby mogącej pozwolić sobie na zakup automatycznej pergoli połączonej z domem.