Kurtyna paskowa – ciekawe rozwiązanie dla magazynów

Posiadając dosyć duży magazyn w okresie jesienno-zimowym należy zadbać o to, aby jak najmniej ciepłego powietrza z niego uciekało. Niestety w przypadku kiedy maszyny czy wózki widłowe poruszają się po magazynie jak i na zewnątrz przewożąc materiały, które załadowywane są na tiry a następnie przewożone do klientów ciężko jest nie dopuścić do utraty ciepła. Na szczęście są rozwiązania, dzięki którym jest to możliwe.

Rozwiązania, dzięki którym straty ciepła są niewielkie

kurtyny magazynoweRozwiązaniem na utratę ciepła w magazynach są kurtyny magazynowe, które często wykorzystywane są również w wielu innych miejscach takich jak hale, restauracje czy też innych większych lub mniejszych obiektach, aby zapobiec utracie ciepła. Kurtyna to inaczej przegrody, które zazwyczaj wykonane są z pasów, które są bardzo elastyczne. Dzięki nim można nie tylko ograniczyć utratę ciepła, ale również ograniczyć przeciągi oraz chronią przed hałasem. Wielu producentów oferuje bardzo szeroką gamę tego asortymentu co sprawi, że mogą one być stosowane niemal w każdej gałęzi przemysłu. Materiał, z którego są wykonane sprawia, iż są one odporne na niskie jak i wysokie temperatury, warunki atmosferyczne, a co najważniejsze na różnego rodzaju środki chemiczne. Jak wygląda budowa takiej kurtyna magazynowej? Otóż jest ona bardzo prosta, ponieważ składa się z pasów o określonej szerokości i długości. Pasy te przymocowane są do zawiesi. Fajne jest to, że w zależności od warunków otoczenia,  miejsca montażu czy też sposobu eksploatacji kurtyna jest ona każdorazowo dostosowywana, dzięki czemu jest stosowana w tak wielu gałęziach przemysłu. Najpopularniejszym zawiesiem, na którym mocuje się pasy jest jak do tej pory zawiesie grzebieniowe, które ma bardzo prostą i uniwersalną budowę, możliwość zakładania i zdejmowania pasów bez ograniczeń i używania jakichkolwiek narzędzi, a co najważniejsze jest w przystępnej cenie a jego montaż i demontaż jest równie prosty, dlatego każdy sobie z tym poradzi na podstawie dołączonej instrukcji. Oczywiście dostępne są również innego rodzaju zawiesia. Decydując się na zakup takiej kurtyny magazynowej warto wybrać doświadczoną firmę, ponieważ tylko prawidłowo wykonana kurtyna gwarantuje nam uzyskane szczelności, trwałość oraz odporność na rozwiewanie pasów.

Sama kupiłam tego rodzaju kurtynę do swojego magazynu i jestem z tego bardzo zadowolona. Maszyny bez problemu przez nią przejeżdżają i nie trzeba ciągle otwierać i zamykać drzwi magazynowych, co znacznie przyspiesza pracę. Dodatkowo straty ciepła są niewielkie a i zimno z zewnątrz nie przedostaje się do środka w okresie jesienno-zimowym.