Kupuję nowe mieszkania i od razu wyjamuję

Kiedy już ma się pieniądze to zarabianie kolejnych przychodzi o wiele łatwiej. Najtrudniej jest zarobić pierwszy milion – jak mawiają. Ja od lat zarabiam w taki sam sposób. Kupuję mieszkania i od razu oferuję je na wynajem. Mam tylko jedną zasadę, która przyświeca mi od początku. Nie kupuję byle czego. Kupuję mieszkania nowe i od deweloperów. Najpierw je elegancko urządzam a potem szukam dobrej klienteli. Interesują mnie tylko klienci, wobec których można mieć zaufanie.

Szukam nowych mieszkań w dobrych cenach

nowe mieszkania na sprzedaż w LublinieSwoją metodę na zarabianie pieniędzy stosuję w całym kraju a to znaczy, że nie ograniczam się w działaniu tylko do swojego miasta. W wielu mniejszych miastach ceny nieruchomości są bardzo atrakcyjne, a mnie zależy na tym, żeby kupić nowe mieszkanie w dobrej lokalizacji i przede wszystkim w dobrej cenie. Kupno mieszkań uzależniam więc od tych czynników a nie od lokalizacji. Kiedy znajduję w internecie ogłoszenie, że budują się nowe mieszkania na sprzedaż w Lublinie to z góry wiem, że ich cena może być atrakcyjna. Takie same mieszkania w Warszawie będą przecież kosztować przynajmniej dwukrotnie drożej. I już na etapie inwestycji rezerwuję takie nowe nieruchomości, kiedy tylko dogadam się z deweloperem co do ceny nieruchomości. Wiadomo, że w mniejszych miastach inne ceny są też za wynajem. W tym przypadku jednak różnice pomiędzy miastami – z wyjątkiem stolicy – są naprawdę niewielkie. Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem to bardzo złożony, ale opłacalny biznes. W jedno mieszkanie trzeba zainwestować przynajmniej kilkaset tysięcy złotych. Nawet w kawalerkę i tak trzeba zainwestować prawie dwieście tysięcy złotych. Mówię tu już o kupnie oraz remoncie. Czynsz z wynajmu ustalam na takim poziomie, żeby jedna nieruchomość zwróciła mi się w maksymalnie dwadzieścia lat. Maksymalnie, chociaż docelowo wolałbym zwrotu w okresie lat piętnastu. Oznacza to, że po takim czasie mieszkanie mi się zwróci w całości, ale wciąż jest ono moją własnością, na której mogę drugie tyle zarobić.

Od lat staram się inwestować pieniądze w taki sposób, żebym nie musiał pracować fizycznie na kolejne zarobione pieniądze. Nieruchomości to dobry sposób na regularne przychody osiągane w dłuższej perspektywie. Muszę tylko kupić nową nieruchomość możliwie jak najtaniej. Następnie inwestuję w jej remont po to by móc ją wynająć wymagającym luksusu klientom. Na jednym mieszkaniu można zarobić dopiero po okresie piętnastu lat. Na razie inwestuje i czekam, aż moje mieszkania zwrócą mi się w całości.