Kompletny wkład apteczny

Nasze bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze, bez względu na cenę. W domu każdy z nas posiada niewielką apteczkę, w której trzyma wodę utlenioną, komplet jednorazowych plasterków w razie skaleczenie, czy bandaże. Oczywiście możemy ją uzupełnić o dowolne produkty medyczne, które w naszym odczuciu, lub doświadczeniu będą przydatne. Zawsze lepiej jest mieć więcej produktów niż mniej, ponieważ nigdy nie wiadomo co w danej chwili okaże się potrzebne.

Skład wkładów do apteczek

wkład do apteczki din 13164Polskie prawo nie mówi nic na temat wyposażenia apteczek pierwszej pomocy, dlatego każdy sam decyduje o tym co będzie w niej miał. Jedynie firmy i kierowcy mają obowiązek mieć ją na wyposażeniu zakładu pracy i pojazdu, ponieważ w tych miejscach jest duże ryzyko wypadku. Możemy kupić całą apteczkę razem z pudełkiem i zawartością, albo sam wkład, który stanowi uzupełnienie apteczki. Wszystkie dostępne modele znajdziemy w sklepach medycznych, lub w związanych z bezpieczeństwem pracy. Jednym z najczęściej wybieranych przez pracodawców jest wkład do apteczki din 13164, gdyż posiada wszystkie, niezbędne produkty. Znajduje się w nim przede wszystkim komplet jednorazowych plasterków w różnych rozmiarach, sterylne kompresy, czy zestaw bandaży o różnej długości i szerokości. Do przemywania ran, w apteczce znajdziemy wodę utlenioną w niewielkiej pojemności, lub specjalne chusteczki nasączone czystym alkoholem. Wkład zawiera kilka opasek elastycznych, które mogą służyć do usztywniania złamanej kończyny, lub do zabezpieczenia rany przez zanieczyszczeniami. W razie złamania górnej kończyny, we wkładzie din 13164 znajdziemy chustę trójkątną tkaną, lub elastyczną. Ważnym elementem jest koc ratunkowy, który jest niezastąpiony w czasie poważnych wypadków, gdyż można nim okryć ciężko ranną osobę, która szybko traci ciepłotę ciała. Należy pamiętać, że produkty znajdujące we wkładzie din 13164 mają określoną datę ważności, po przekroczeniu której trzeba go wymienić na nowy, lub dokupić poszczególne produkty

W każdym zakładzie pracy musi się znaleźć apteczka pierwszej pomocy z kompletnym wkładem. Od jej zawartości często zależy czyjeś zdrowie, lub nawet życie. Musi ona być umieszczona w widocznym dla wszystkich pracowników miejscu, żeby każdy w razie wypadku miał do niej dostęp. Im więcej jest zatrudnionych pracowników w firmie, tym więcej apteczek jest potrzebnych. Ponieważ nie każdy potrafi się posługiwać poszczególnymi produktami medycznymi, to we wkładzie znajdziemy czytelną instrukcję obsługi poszczególnych artykułów.