Jakie są najlepsze okrągłe zlewy?

Byliśmy z mężem na etapie urządzania własnego mieszkania. Ponieważ kupiliśmy mieszkanie na rynku deweloperskim w stanie surowym, czekało nas naprawdę dużo remontów i sprzątania. Teraz urządzaliśmy właśnie kuchnię. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza kuchni jest zlew. Zależało nam z mężem na tym, aby kupić zlew wysokojakościowy i wytrzymały. Chcieliśmy, aby w stanie idealnym wytrzymał przynajmniej kilkanaście lat. Nie było prosto znaleźć nam coś odpowiedniego i spełniającego nasze wymagania.

Zdecydowaliśmy się na zlew z granitu

okrągły granitowy zlewPrzeszliśmy wiele sklepów z wyposażeniem kuchni, aż wreszcie znaleźliśmy zlew, który spełnia nasze wymagania i jest dostępny w bardzo dobrej ofercie cenowej. Zdecydowaliśmy się zakupić okrągły granitowy zlew. Granit jest bardzo dobrym tworzywem do zlewów, ponieważ jest bardzo trwały i odporny, a przy tym wygląda bardzo elegancko i pasuje zarówno do kuchni urządzonych w sposób nowoczesny, jak i tradycyjny. Dużą zaletą granitu jest to, że jest odporny na gwałtowne zmiany temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania czy odpryski. Przy tym jest to tworzywo bardzo trwałe i bez problemu jest w stanie przetrwać przez co najmniej kilka lat. Bardzo mi się spodobał okrągły, jednokomorowy zlew wykonany z tego tworzywa. Okrągłe zlewy mają bardzo dużo zalet praktyczny. Przede wszystkim nie mają kątów, w których lubi gromadzić się bród i resztki jedzenia. Jest to zasadnicza zaleta przy utrzymaniu czystości i higieniczności kuchni. Po za tym okrągłe zlewy, ze względu na swój kształt są bardzo pojemne i mogą jednorazowo zmieścić dużą ilość naczyń. Wybrałam dla siebie zlew, który posiadał miejsce na osuszanie naczyń oraz miał regulowany, kurkowy kran. Dostępne były również okrągłe zlewy dwukomorowe, ale uznałam że nie jest nam potrzebny, aż tak duży zlew, biorąc pod uwagę, że i tak zamierzamy inwestować w zmywarkę do kuchni. Zlew miał być tylko awaryjnym miejscem do mycia naczyń i miał pełnić przede wszystkim funkcję dopływu wody.

Jak się już wkrótce okazało taki okrągły granitowy zlew to był bardzo dobry wybór. Zlew okazał się bardzo trwały i wytrzymały, a przede wszystkim stabilny. Był on wykonany z mocnych, żeliwnych elementów i był bardzo prosty w montażu. Bez problemu udało nam się samodzielnie osadzić go w ścianie. Wybraliśmy dla siebie zlew wolnostojący, choć dostępne były także zlewy i zlewozmywaki do zabudowy. Ten jednak najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Świetnie pasował do wystroju wnętrza i był praktyczny.