Jakie meble medyczne spotkamy w wielu placówkach?

Produkcją mebli medycznych zajmują się firmy, które są w stanie wyprodukować wiele rodzajów mebli, których budowa jest zgodna z ogólnie przyjętymi normami higienicznymi. Meble tego typu muszą być zatem nie tylko niezwykle ergonomicznie zaprojektowane, ale także muszą posiadać szereg rozwiązań, które powodują, że korzystanie z nich usprawnia pracę gabinetów lekarskich, sal operacyjnych czy pokojów zabiegowych. Jakie meble medyczne możemy zatem spotkać we wszelkiego rodzaju punktach i placówkach?

Wszelkiego rodzaju wysokiej klasy meble typu medycznego

meble medyczneDuża część mebli medycznych jest projektowana w ten sposób, aby mogła być wykorzystywana do przechowywania wszelkiego rodzaju lekarstw. Tego typu meble są zazwyczaj wyposażane w specjalne szyby, które mogą zostać umieszczane w szpitalach i ośrodkach zdrowia. Szafy lekarskie są wykorzystywane do przechowywania wszelkiego rodzaju lekarstw oraz innych akcesoriów medycznych, które mogą być potrzebne podczas wykonywania drobnych lub bardziej skomplikowanych zabiegów. Meble medyczne są także niezwykle dobrze zabezpieczane przed otwarciem ich przez niepowołane osoby. Duża część tego typu mebli jest wyposażana w systemy ryglujące, które zabezpieczają zawartość szaf medycznych przed tym, iż zostaną one spożyte lub wstrzyknięte przez osoby nieuprawnione (co może zagrażać ich życiu). Wiele typów szaf jest także wykorzystywanych do przechowywania wszelkiego rodzaju kartotek, które są jednymi z najważniejszych dokumentów w placówkach medycznych. Szafy kartotekowe mogą mieścić w sobie zarówno teczki, jak i wszelkiego rodzaju segregatory, które są umieszczane pionowo. Duża część szaf tego typu jest także wyposażana w szuflady, które ułatwiają segregację i wybór odpowiedniego dokumentu w szybki sposób. Szafy na kartoteki to także elementy, które są umieszczane w recepcjach – pomagają one przede wszystkim w identyfikacji i rejestracji pacjentów. Duże szafy kartotekowe mogą pomieścić do kilkuset kartotek pacjentów, a także niezbędnych dokumentacji medycznych.

Wiele mebli tego typu jest produkowanych z materiałów, które mogą bez problemu być używane we wszelkich sytuacjach medycznych. To bez wątpienia bardzo ważny aspekt budowy mebli dla branży medycznej. Każdy element mebli tego typu musi być przetestowany pod kątem możliwości użytkowania go we wszelkiego typu placówkach, odpowiedzialnych za leczenie ludzi. Materiały do budowy mebli medycznych muszą być w pełni zgodne ze wszelkimi normami higienicznymi, obowiązującymi w naszym kraju.