Jaki ciągnik siodłowy kupić na początek?

Każdy, kto chce działać w branży transportowej, musi dysponować pojazdem ciężarowym, a dokładnie ciągnikiem siodłowym z odpowiednią naczepą. No może nie do końca każdy, bo zawsze można zatrudnić się jako kierowca u przewoźnika, który posiada flotę pojazdów ciężarowych. Jeśli jednak chcemy mieć własną firmę transportową albo pracować u kogoś na zasadzie kontraktu to potrzebujemy w tym celu zakupić ciągnik siodłowy z naczepą. Na początek nie trzeba od razu kupować nowego zestawu. Świetnie sprawdzą się używane zestawy.

Używane ciągniki siodłowe w dobrej cenie

ciągnik siodłowy używanyNa początek można spokojnie kupić używany ciągnik i do tego naczepę. Pojazdy ciężarowe starzeją się o wiele wolniej, aniżeli samochody osobowe. O wiele wolniej tracą też na swojej wartości. W każdym razie kupienie dziesięcioletniego zestawu ciężarowego oznacza, że spokojnie drugie tyle będzie można wykorzystywać go w celach zarobkowych. A za ciągnik siodłowy używany wyprodukowany dziesięć lat temu zapłacimy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na początek nie trzeba nic nowszego, o wiele lepiej kupić ciągnik używany, ale zapewnić sobie jego serwisowanie, żeby zawsze był sprawny i gotowy do jazdy. Używane ciągniki siodłowe, jeśli się dobrze poszuka, można kupić w naprawdę okazyjnych cenach. Najlepiej szukać takich pojazdów po leasingu. Wtedy możemy mieć pewność, że takie ciężarówki były regularnie i prawidłowo serwisowane, gdyż takie są wymogi firm leasingowych. Ciężarówkę używaną w dobrej cenie można też odkupić od upadających firm transportowych. Wiele jest tego rodzaju firm, którym się po prostu nie powiodło i które wysprzedają swoją flotę po okazyjnej cenie. W każdym razie, żeby zacząć oferować usługi transportowe to jakiś samochód trzeba mieć, bo bez tego nie da się zacząć. Jeśli działa się na własną rękę, a nie na zasadzie podwykonawstwa, to lepiej mieć jeden ciągnik siodłowy a do niego kilka różnych rodzajów naczep. Wtedy możemy oferować usługi transportowe odpowiadające potrzebom klientów.

Ciągniki siodłowe są samochodami, które przez wiele długich lat potrafią działać bezawaryjnie. Dobrze serwisowany samochód ciężarowy będzie się sprawował bez żadnych zarzutów przynajmniej przez dwie dekady. jeśli zaczynamy działalność w transporcie to na początek w zupełności wystarczy kilkuletni samochód ciężarowy. Kupowanie nowego ciągnika to zbędny koszt, a zamiast tego można kupić kilka różnych naczep o różnych przeznaczeniach. Dzięki temu można zaoferować klientom zróżnicowane usługi transportowe i być bardziej atrakcyjnym w branży.