Efektywne izolacje natryskowe

W naszym klimacie zdarzają się takie miesiące gdy temperatura za oknem wynosi dużo poniżej zera. W takim czasie doceniamy to jak ważne jest ogrzewanie w naszych domach. Jednak nawet najlepszy i najbardziej nowoczesny system grzewczy nie będzie działał skutecznie jeśli będzie on używany w domu nieposiadającym warstwy termoizolacyjnej. Takie warstwy tworzy się obecnie z różnych materiałów. Niekoniecznie musimy decydować się na tradycyjne rozwiązania.

Izolacje natryskowe pianką PUR

ocieplanie pianką poliuretanowąZ ocieplaniem często kojarzony jest styropian. Materiał ten jest bez wątpienia bardzo skuteczny. Występuje on w wersjach różniących się od siebie grubością, która automatycznie przekłada się na to, jak bardzo skutecznie dany styropian może zatrzymywać ciepło. Niestety styropianu nie można stosować wszędzie gdzie byśmy chcieli. Trzeba też przyznać, że nakładanie styropianu zajmuje sporo czasu i konieczne jest stosowanie odpowiednich klejów, które nie do wszystkich rodzajów powierzchni będą chciały przylegać. W związku z tym bardzo dużo osób decyduje się na ocieplanie pianką poliuretanową. Pianka ta początkowo nie była wiązana z branżą grzewczą. Pierwsze wersje pianki stosowano bowiem do produkcji różnych przedmiotów. Dostrzeżono jednak w tej piance spory potencjał i obecnie niejeden dom w naszym kraju posiada warstwę termoizolacyjną wykonaną przy użyciu tego materiału. Pianka poliuretanowa nakładana jest przez specjalistów, którzy do tego zadania wykorzystują specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu piana nałożona jest pod bardzo dużym ciśnieniem. W efekcie dociera ona do najodleglejszych zakamarków skutecznie je wypełniając. Izolacje z pianki poliuretanowej stosowane są obecnie przede wszystkim na poddaszach ale nie oznacza to wcale tego, że pianka ta jest przystosowana tylko do ocieplania tychże miejsc. Bez problemu pianką PUR ocieplimy zarówno poddasza jak i ściany wewnątrz budynków. Ostatnimi czasy słyszy się nawet o tym, że pianka PUR stosowana jest do ocieplania domów kanadyjskich lub domków szkieletowych.

Od dłuższego czasu dostrzec można, że znacznie rośnie zainteresowanie pianką poliuretanową. Materiał ten świetnie się sprawdza w różnych konstrukcjach. Dzięki temu nie pianka ta występuje również w wersji przepuszczającej parę wodną to możliwe jest zapobieganie powstawaniu wilgoci w budynku. Wbrew pozorom stworzenie izolacji natryskowych pianką poliuretanową wcale nie musi być bardzo drogie. Często okazuje się, że inwestycja ta jest mniej kosztowna niż ocieplanie przy użyciu styropianu.