Do działki budowlanej musiałem doprowadzić wodę

Gdy kupowałem działkę budowlaną to w ogłoszeniu było napisane, że media są dostępne w obrębie działki. Wówczas nie zdawałem sobie sprawy z tego, że trzeba je jeszcze do działki doprowadzić i podłączyć. Jeśli chodzi o prąd to musiałem kupić licznik, który należy jeszcze odpowiednio podpiąć do danej działki. Więcej pracy było z podłączeniem wody. Trzeba było ją przeciągnąć pod drogą. W tym celu potrzebna była firma budowlana, hydrauliczna a także osoba, która przygotuje projekt takiego przyłącza wodnego.

Do przyłącza wodnego potrzebna solidna rura

solidne rury pod przejazdJeśli woda doprowadzona jest po drugiej stronie ulicy to wówczas mamy do czynienia z prawdziwym wyzwaniem jeśli chodzi o jej podłączenie do działki. Trzeba przekopać ulicę i umieścić odpowiednie rury pod drogą. Dodatkowo trzeba przecież podłączyć rury tak, żeby nie kolidowały z wjazdem na działkę. Co więcej, można zrobić mostek i wówczas rury puścić pod mostkiem. Do tego wszystkiego niezbędna jest pomoc profesjonalnej firmy hydraulicznej. Sam projekt przyłącza wodnego musi być wykonany przez człowieka, który posiada do tego odpowiednie uprawnienia. Następnie taki projekt musi być zatwierdzony przez właściwy urząd terytorialny. Zatwierdzić go musi oczywiście odpowiedni wydział zajmujący się wszelkimi sprawami związanymi z wodociągami. Kiedy już wszystko załatwiłem to konieczne było zakupienie odpowiednich materiałów do zrealizowania takiej inwestycji. Musiałem kupić solidne rury pod przejazd oraz inne wysokiej klasy akcesoria hydrauliczno-kanalizacyjne. W mojej miejscowości nie ma kanalizacji ściekowej, więc na szczęście do działki podłączałem tylko wodę. W tym wszystkim najważniejsze były jednak solidne rury. Musiały to być specjalne rury z odpowiedniego tworzywa, które potrafią wytrzymać ogromny nacisk i bardzo duże obciążenie. Chodzi o to, że umiejscowienie tych rur wodociągowych pod przejazdem, drogą czy wjazdem na posesję musi być jednorazowe i niepowtarzalne. Trzeba to zrobić raz a porządnie. W każdym razie teraz na mojej działce jest wszystko to co jest niezbędne do budowania nowego domu.

Doprowadzenie wody do działki zajęło mi trochę czasu i kosztowało mnie również trochę pieniędzy. Bo najtrudniejsze było przeciągnięcie wody z drugiej strony ulicy na stronę, po której mam swoją działkę. Zajęli się tym profesjonaliści, ale osobiście musiałem zadbać o to, żeby rury kanalizacyjne były najwyższej klasy i jakości. Tym bardziej, że cała woda musiała iść pod drogą przebiegającą przy mojej działce. Dlatego tak ważne było kupienie odpowiedniej jakości rur oraz wynajęcie rzetelnych fachowców.