Ciekawe miejsca na urlop w południowej Polsce

Każdy czeka z utęsknieniem, kiedy w końcu będzie mógł oderwać się od ciężkiej pracy i wybrać na upragniony urlop. Wielu z tych urlopowiczów nie chce jednak jechać daleko od swojego miejsca zamieszkania. Dla wielu ludzi najlepszym miejscem jest nasze piękne morze Bałtyckie lub góry znajdujące się w południowej Polsce. Dla miłośników gór południowa Polska jest idealnym miejscem na spędzenie swojego krótkiego urlopu. Jednak co warto jeszcze zrobić po tej stronie Polski oprócz chodzenia po górach?

Nocleg koło Zamku w Pieskowej Skale

pieskowa skała noclegiDla miłośników gór w południowej Polsce znajduje się również wiele ciekawych atrakcji. Jeśli już nacieszymy się chodzeniem po górskich szlakach, możemy zdecydować się na inne atrakcje, które istnieją w tym regionie. Jedną z ciekawych opcji jest podziwianie tutejszych zamków oraz pałaców. Region w południowej Polsce posiada wiele zabytkowych budowli. Wiele z nich to dawne zamki, takie jak popularny zamek w Piaskowej Skale. To właśnie tam możemy się wybrać na spędzenie idealnego weekendu, lub krótszego urlopu. Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego znajduje się pieskowa skała noclegi w okolicy tego miejsca, są niebywale tanie, i z pewnością wybierając się tutaj, nie będziemy musieli obawiać się o brak miejsca do spania. Dla pewności, możemy jedynie zarezerwować swój nocleg wcześniej, jednak jadąc w te okolice w ciemno, również bezproblemowo powinniśmy znaleźć wolne miejsce do spania w jakimś hotelu lub u lokalnego gospodarze. Dodatkowo możemy swoją wycieczkę pogodzić z długim spacerem po okolicznych lasach, są one w tych okolicach ogromne, i rośnie tutaj bujna roślinność. Zamek który tutaj się dumnie rozpościera jest względnie duży, i jeśli zdecydujemy się na jego zwiedzanie, powinniśmy na to przeznaczyć trochę czasu. Z pewnością jedna godzina, to zdecydowanie za mało na zwiedzenie tak wielkiego zamku. Wybierając się zatem w tutejsze okolice, warto przeznaczyć więcej niż jedna godzinę. W ciągu całego dnia, będziemy mogli zwiedzić zamek, pospacerować po pięknych okolicach i na pewno zjemy smaczny obiad, w którejś z okolicznych restauracji.

Województwo Małopolskie słynie z pięknych zabytków. Jeśli znajdziemy czas, a nie jesteśmy z okolic, to warto wybrać się do Krakowa. To miasto barwne i niezwykłe, posiadające wiele ciekawych atrakcji i urokliwy rynek, na którym możemy się przejść i podziwiać tamtejsze zabytki. Miasto to posiada bogatą historię, z pewnością nie będziemy zawiedzeniu jeśli przy okazji zwiedzania okolicznych zamków, również zajrzymy do miasta Kraków.